• Ahsap Dekorasyon
  • Ahsap Dekorasyon
  • Ahsap Dekorasyon
  • Ahsap Dekorasyon
  • Ahsap Dekorasyon

Ahsap Dekorasyon

Ahşap Dekorasyon

Ahşap mobilya dekorasyon alanında, iş yeri dekorasyon, ofis ekorasyon, bar dekorasyon, restoran dekorasyonu, villa dekorasyonu, ev dekorasyon, bahçe dekorasyonu işlerinde, mimari tasarım, dizayn, üretimi ve uygulamaları... Yaşadığınız mekanı size özel kılan, sizin tercihleriniz ve hayallerinizdir. Ahşap sıcaklığını, sağlığını ve şıklığıyla yaşadığınız mekanları size özel kılalım...

 

Evinize doğallığı sokmanın yolu ahşaptan geçer. Belki bir tek ahşap doğallık getirmez evinize ama,gerçek şu ki ahşapsız doğallık olmaz. Bugün ülkemizde ahşap belki de modası geçmeyen ve insanların yıllarca vazgeçemeyeceği bir dekorasyon ürünü olarak,kullanım alanlarını genişletmeye devam etmektedir. Artık insanlar bahçelerinde,pergolelerinde,tavan ve taban kaplamalarında,bina için merdiven kaplamalarında belkide sırf o doğallığı kendisine hissettirdiği için ahşabı tercih etmektedir.Teknolojik gelişmelerde her gün yeni bir yapı malzemeleri kullanıma girmektedir.Fakat pek çoğunun biyolojik ve ekolojik yönden etkileri ancak zaman içinde ortaya çıkmaktadır. Deneme sürecinde basit belli kavramlar gözetilerek bu malzemelerin bariz nitelikleri artaya konabilir. Bu nitelikler, üretim, işleme ve kullanma aşamalarında insan sağlığı ve doğa üzerinde etkilerinin yanıtları olacaktır. Bugün kullandığımız malzemelerin göz önüne aldığımızda çoğu malzemenin konuda olumsuz olduğunu görürüz. Ancak ahşap gibi, taş gibi doğal malzemelerin organizma ile uyum içinde bulunduğu aşikardır.

 

Ahşap en eski yapı malzemelerinden biridir. Yüzyıllardır her amaca uyabilen tek yapı malzemesi olmuştur. Geleneksel malzemeler zaman içinde yerlerini istenen özelliklerde üretilmiş malzemelere bırakmış fakat bu malzemelerin düşünülemeyen, yan sorunları ortaya çıkmıştır.Ahsap Dekorasyon Süs

Betonarme ve çelik teknolojisinin yapı sektörüne girmesi ve uygulama kolaylıkları karşısında ahşap yenik düşmüş, unutulmuştur. Fakat doğa ve organizma bu malzemeleri kabullenmemiş, organizma sağlık sorunları ile, doğa ise tahribatla karşı karfşıya kalmıştır. şimdilerde yeniden çevre ve organizma ile uyum içinde olan ahşaba dönüş başlamılştır.

 

21. Yüzyılın yegane yapı malzemesi olarak ahşap tekrar gündeme girmiştir. Çünkü çevre ve sağlık konusunda optimum değerlerle yanıt verebilen malzeme ahşap olmakradır.
Ahşağ için atfedilen pekçok olumsuz nitelemelerin yanlışlığı, ahşabı unutmuş, tanımamış olmaktan veya yanlış bilgilenmeden kaynaklandığı ortaya çıkmaktadır. Bunlar ahşabın yanıcılığı, dayanıksızlığı, statiksel yetersizliği ve kullanımının çağ dışı olduğu ile ekolojik dengeleri bozduğu şeklinde özetlenebilir.

 

Ahsap Dekorasyon